Série: Příběhy černého kocourka Mňauka

Zaregistrujte se a za předplatné jen 69 korun měsíčně se dostanete ke všem pohádkám, příběhům a kapitolám románů na pokračování na houseofstories.cz. Budete moci pouštět svým dětem veškeré audiopohádky, když zrovna nebudete mít večer čas jim číst. Dále zde najdete i pohádky napsané a načtené v angličtině, které pomohou vám i dětem se v jazyce lépe orientovat.

Registrovat se

Kocourek Mňauk a velká spoušť

Kocourek Mňauk a velká spoušť

Černý kocourek Mňauk se pohodlně posadil ve svém pelíšku, aby měl lepší výhled. Rejdění rozesmátých kapek deště v zahradě ho po chvíli přestalo bavit, protože se k nim nemohl připojit. Paní Málková s dcerkou Haničkou a synem Tomáškem odešli už ráno a pořádně ho zamkli. Obvykle se vracívají až později odpoledne a pak si společně hrají. Kdy už přijdou?

Mňauk seskočil z parapetu a procházel se po domě jako král. Dokonce se na chvíli ocitl i na jídelním stole, což bylo zakázané a očichával mísu s ovocem a sušenkami. Škoda, že je nejí, vypadají tak lákavě a nádherně voní. Napadlo ho, že prozkoumá Tomáškův pokoj, protože je plný hraček a různých dalších věcí a krabiček, které vydávají zvláštní zvuky.

Pacičkou ťukl do dveří, aby se více pootevřely a už byl v Tomáškově království. Fotbalový míč v rohu byl třikrát větší než Mňauk, ale on k němu nebojácně přiťapkal, stoupl si na zadní a předními tlapičkami vší silou strčil do míče. Ten se kutálel přes celý pokoj.

Mňauk měl rád věci v pohybu a proto nelenil a vyskočil na stůl vedle postele. Z něho to byl už jen malý krůček na poličku, kde byly vystaveny figurky zvířátek, barevná autíčka, odznaky a výtvory ze stavebnic. Kocourek si vše důkladně prohlédl a pak si začal hrát s autíčkem. To popojelo o malý kousek a strčilo do dalšího autíčka. Mňauk měl obrovskou radost. Na stole pod poličkou stál velký hrnek ještě nedopitého čaje vedle nějakého popsaného sešitu. Představoval si, jak by autíčka krásně plavala v tom moři čaje.

Poskočil radostí, ale v poličce to najednou křuplo a ta se s hlukem odrazila ode zdi.  Cestou kosila vše, co ji stálo v cestě. Rohem rozbila hrnek, na který padala nejen autíčka, ale i Mňauk. Čaj utvořil zlaté loužičky na popsaném sešitě a v nich se koupaly figurky zvířátek z celého světa. Kousky stavebnice byly rozházené po pokoji a karty sportovců ležely pod stolem úplně promáčené. Kocourek měl také tlapky od sladkého čaje, ale ještě stále pozoroval poličku, která se na jednom šroubu houpala sem a tam. Mňauk se rozhlédl a uviděl tu strašnou spoušť.

V zámku cvakly klíče a než paní Málková s dětmi vstoupila do bytu, Mňauk vystřelil ke svému pelíšku a tam předstíral hluboký spánek. Maminka prošla kolem Tomáškova pokoje a prohodila: „ Tome, ukliď si pokoj před večeří. Vypadá to tam jak v cirkuse!“ Tomášek zaraženě koukal, ale než se zmohl na slovo, maminka mu dala do ruky pytel na odpadky a řekla:
„ No samo se to neudělalo, pospěš si.“ 

Kocourek se cítil velmi provinile, ale nemohl nic dělat. A tak po večeři za Tomáškem přišel do pokoje a vyskočil mu na klín. Na důkaz vděčnosti se k němu lísal a hlasitě vrněl, po tom si lehl do křesla a celou noc strážil jeho spánek.

 

  • Velikost textu: 120