Série: Lvíček Lucky a jeho příběhy

Zaregistrujte se a za předplatné jen 69 korun měsíčně se dostanete ke všem pohádkám, příběhům a kapitolám románů na pokračování na houseofstories.cz. Budete moci pouštět svým dětem veškeré audiopohádky, když zrovna nebudete mít večer čas jim číst. Dále zde najdete i pohádky napsané a načtené v angličtině, které pomohou vám i dětem se v jazyce lépe orientovat.

Registrovat se

Lvíček Lucky a jeho první noc v zoo

Lvíček Lucky a jeho první noc v zoo

Už to bylo pár chvil, co se Lucky protáhl dírou pod plotem do setmělé zoo, ale ještě nikdo nepromluvil. Dvě gorily si malého lvíčka prohlížely a významně na sebe pokyvovaly. Natka seskočila na nejnižší větev, aby měla tohle setkání jak na dlani a přemýšlela, jestli by měla nějak zasáhnout.
Gorilák Fredy se ale dlouhým prstem podrbal na hlavě a řekl:
„Tak tys byl v cirkuse jo?“
Lucky potichu přisvědčil.
„Tak to tady moc nevykřikuj, jo. Byl tady jeden nafoukanej gepard, taky z cirkusu a pořád o tom mlel, až se s ním pak nikdo nebavil. Byli jsme rádi, když ho koupila jiná zoo.“, pokračoval Fredy.
„Nebudu o tom mluvit, slibuju.“
Natka už to nevydržela. : „ Neslibovali jste mi, že na něj budete milí?“, volala veverka z větve.
„Vždyť jsme. Jen  se seznamujeme.“ Fredyho bratr kývnul hlavou na znamení souhlasu a doplnil: „ O nás tady ale stejně nejde. Musí mu to projít...víš u koho.“, a okamžitě napodobil chůzi ředitele zoo.
Obě gorily se zasmály ale Natka je přerušila : Měly jste vymyslet nějaký plán. Tak máte ho?“
„No jasně.“, řekl Fredy a bil se přitom hrdě do prsou.
„Máme tady prázdný výběh po lvech. Tak jsme mysleli, že si tam Lucky půjde jako lehnout a ráno ho tam lidi ze zoo najdou. A protože lvy nemáme, tak si ho necháme.“
Natka vykulila oči. „ To si děláte srandu? Tohle jste vymyslely?“
Lvíček žádný nápad neměl, protože nevěděl, jak to v zoo chodí, ale to, že by měl pro sebe celý výběh se mu moc líbilo. Proto navrhl: „ Pojďme to zkusit, vždyť co se může stát?“
„No jen to, že se vrátíš do cirkusu. A to přece nechceš.“, odpověděla Natka.
Ale Lucky už se rozhodl. Poprosil gorily, aby ho zavedly do prázdného výběhu. Cestou míjeli klece s pestrými papoušky, prázdný bazén ledních medvědů, vznešené pávy, až došli k výběhu lvů. Byl krásný. Všude ležely kusy silných kmenů a větví, po kterých se dalo šplhat, spousty obřích kamenů sloužících na odpočinek a v rohu bylo malé jezírko. Prostě ráj. Když Natka uviděla Luckyho nadšení, byla ráda, že vše dobře dopadlo. Zatím. Lvíček strčil packou do zadní brány a ta se lehce otevřela. Prošel přístřeškem a vyskočil na první kámen. Pak si to rozmyslel a přeskočil na druhý. Nakonec se uvelebil na třetím a připravil se ke spánku. Natka mávla na gorily a dohopsala k Luckymu. Ten pravidelně oddechoval. Zatahala ho za ocas. Ani se neohnal. Přelezla mu k tlamě a tam na něj dělala obličeje. Ani se nezasmál. Asi opravdu usnul. Vyškrábala se mu na bok, našla si nejtelplejší a nepohodlnější místečko, chvilku přemýšlela o tom, co je čeká zítra, ale pak také usnula.

  • Velikost textu: 120