Série: Medvídek Kubík a jeho dobrodružství

Zaregistrujte se a za předplatné jen 69 korun měsíčně se dostanete ke všem pohádkám, příběhům a kapitolám románů na pokračování na houseofstories.cz. Budete moci pouštět svým dětem veškeré audiopohádky, když zrovna nebudete mít večer čas jim číst. Dále zde najdete i pohádky napsané a načtené v angličtině, které pomohou vám i dětem se v jazyce lépe orientovat.

Registrovat se

Medvídek Kubík a první školní den

Medvídek Kubík a první školní den

Kubík se probudil, se zívnutím se protáhl v postýlce, a pak si to najednou uvědomil. Je prvního září, a to znamená, že jde dnes poprvé do školy. Celé prázdniny se těšil, že se konečně naučí číst a psát. Dokonce si pořídil i úžasnou školní brašnu, barevný penál plný nejrůznějších tužek a pastelek a školní uniformu.
Kubík vyskočil z postýlky a pospíchal do koupelny. Umyl se bublinkovým mýdlem a pořádně vyčistil zoubky. Pak si připravil snídani, ale samým těšením se nemohl ani v klidu najíst. Párkrát si kousl do rohlíčku s medem a čaje upil jen trošičku. Při oblékání uniformy si dal opravdu záležet. I kravatu se mu povedlo uvázat hned napoprvé. Pozoroval svůj odraz v zrcadle a cítil se velmi důležitě.
Najednou někdo zaťukal na dveře domečku.
„Kuuuubííííkuuuuu! Už jdeeeeeš?“
Po hlase poznal, že ho přišli vyzvednout zajíček Renda a pejsek Milky. O prázdninách si spolu hráli na školu a dneska to spolu zažijí doopravdy.  Popadl tedy brašnu a vyběhl ze dveří.
Sluníčko je všechny vidělo a sprásklo ruce.
„Vám to ale sluší!“
Kubík s Milkym se stydlivě uculovali a Renda maličko zrudnul.
Sluníčko je pak doprovodilo až ke škole.
Škola byla v několika patrové budově, která už z dálky hrála všemi barvami. Ke vchodu vedlo patnáct schodů a na jejich vrcholu stála paní ředitelka a na všechny žáčky se usmívala. Když se k ní přiblížil Kubík, vzala si ho stranou.
„Kubíku, jsem moc ráda, že tě můžu přivítat mezi prvnáčky. Jsi jediný medvídek na celé škole. Nechali jsme ti vyrobit speciální stolek s židličkou, abys měl pohodlí a mohl se pěkně učit.“
„Děkuju, paní ředitelko.“, usmál se Kubík a rozhlédl se okolo sebe. Některá zvířátka na něho koukala bojácně a nedůvěřivě.
Medvídek si uvědomoval, že i když je ještě malý, už teď je daleko větší než všechna ostatní zvířátka. Plaše se na ně tedy usmál. Paní ředitelka ho pohladila po hlavě a poslala ho do třídy. To, že je jiný přece neznamená, že je špatný nebo zlý, pomyslel si. Však on všechny přesvědčí, že má dobré srdce, a že se ho nemusí bát.

  • Velikost textu: 120