Série: Myšák Karlík a jeho příběhy

Zaregistrujte se a za předplatné jen 69 korun měsíčně se dostanete ke všem pohádkám, příběhům a kapitolám románů na pokračování na houseofstories.cz. Budete moci pouštět svým dětem veškeré audiopohádky, když zrovna nebudete mít večer čas jim číst. Dále zde najdete i pohádky napsané a načtené v angličtině, které pomohou vám i dětem se v jazyce lépe orientovat.

Registrovat se

Myšák Karlík je velký neposeda

Malý nezbeda Karlík pochází z myší rodinky, která bydlí na poli hned vedle malé vesničky. Celé léto si s kamarády a malým bratříčkem Pipískem hráli na sluníčku a hledali poklady ukryté v hlíně, ale dnes nastal podzim. Blíží se studené noci, déšť a sníh, a tak je na čase vymyslet, kam se na zimu všichni přestěhují. Tatínek myšák tedy svolal rodinnou radu, aby společně vše naplánovali. Maminka myšáková se otočila od plotny, malý Pipísek si přestal hrát a vyšplhal se na židli ke stolu a Karlík….

„Kde je zas ten Karlík?“, nabručeně se ptal tatínek myšák. Maminka myšáková jen s úsměvem mávla rukou. Karlík byl totiž velký neposeda, který ze všeho nejraději prozkoumával okolí a nikdy nepřišel k jídlu včas. Tatínek tedy vystrčil hlavu z díry, pořádně se rozhlédl dokola, ale Karlíka nikde neviděl. Nafoukl tedy tváře, jak nejvíc mohl a pořádně hvízdl tak, že to museli slyšet až v sousední vesnici. Uslyšel to i Karlík, který v brázdě na poli našel zapomenutou bramboru a snažil se se ji doválet až domu. Vyběhl na vršek a zahlédl tatínka, jak na něho mává. Nechal bramboru být a pospíchal domů.

Před vchodem do myší díry mu ale tatínek vynadal.
„Karlíku, Karlíku. Kolikrát ti mám opakovat, že se nemáš toulat sám takhle daleko od domova? Co kdyby tě odnesl nějaký dravý pták?“
„Už jsem přece velký, tati, já se nebojím.“, pokrčil rameny Karlík.
„Teď ti už to tvoje rošťačení stejně skončí. Pojď, máme rodinnou radu.“
„Co se děje? Já už budu hodný, slibuju.“, dostal strach Karlík.
„Dnes to není kvůli tobě,“, zasmál se tatínek myšák, „blíží se zima a tak musíme vymyslet, kam se přestěhujeme.“

A tak si všichni sedli okolo stolu, a přemýšleli a diskutovali a nakonec se shodli, že se jim bude určitě dobře bydlet v domku na okraji pole. A že bude nejlepší, když se přestěhují co nejdříve, aby tam pro ně bylo ještě místo. Tatínek myšák rodinku ale varoval, že musí být velmi opatrní, aby je nikdo neviděl. Lidé totiž myšky ve svých domech nechtějí.

Maminka myšáková zabalila pár nejnutnějších věcí a druhý den za svítání, když ještě všechna ostatní zvířátka spala, se vydali na cestu. Cesta naštěstí netrvala dlouho a tak už na snídani byli zabydlení ve skrýši, kterou našli v podlaze. Pochvalovali si, jaké měli veliké štěstí, že hlavní dveře do domu byly otevřené skoro dokořán. Maminka myšáková se dala do úklidu a zařizování nového domova, tatínek začal připravovat plánek domu, Pipísek se cestou unavil, tak pospával v pelíšku a Karlík? Karlík se nebojácně vydal na průzkum, protože to on dělal ze všeho nejraději. 

 

  • Velikost textu: 120