Série: Příběhy malého opičáka Nika

Zaregistrujte se a za předplatné jen 69 korun měsíčně se dostanete ke všem pohádkám, příběhům a kapitolám románů na pokračování na houseofstories.cz. Budete moci pouštět svým dětem veškeré audiopohádky, když zrovna nebudete mít večer čas jim číst. Dále zde najdete i pohádky napsané a načtené v angličtině, které pomohou vám i dětem se v jazyce lépe orientovat.

Registrovat se

Opičák Niko si hraje na schovávanou

Opičák Niko si hraje na schovávanou

Sluníčko stálo vysoko nad obzorem a vesele se usmívalo. Bylo brzké odpoledne a zvířátka odpočívala po dobrém obědě. Ptáčkové pospávali na stromech, hadi stočení do klubíčka líně pozorovali život kolem sebe a Niko se připravoval na odpoledne plné her se svými sourozenci. Po krátké domluvě na kameni u řeky se rozhodli, že budou hrát na schovávanou.

Amy se otočila ke stromu a začala počítat do deseti. „ Jedna, dva, tři, čtyři…“ Nikovi bráškové se rozprchli do koutů, které nabízely dobré skrýše a tiše vyčkávali. Niko vzpomínal na odpoledne před týdnem. Tentokrát musí opravdu vymyslet něco originálního, protože být zavěšený na stromě za ocásek a předstírat lijánu, nebo nehybně ležet stočený do klubíčka jako had, nemělo minule velký úspěch. A v tom dostal úžasný nápad. Zamával na kamaráda krokodýla a ten ho neslyšně přepravil na druhý břeh řeky. „ Pět, šest, sedm, osm, devět, deset! Před pikolou, za pikolou nikdo nesmí stát, nebo nebudu hrát. Už jdu!“ Amy se otočila. Rozhlédla se kolem sebe, vytáhla veliké banánové lízátko z kapsy a vykročila. Kapradina se na pravé straně pod starým baobabem pohnula, Amy vypískla a okamžitě se rozeběhla zpět, aby svého bratra Maka zapikala. Bála se, že nebude dost rychlá, a opravdu to tak chvíli vypadalo.

Mako si totiž v běhu pomáhal vysokými skoky. Nakonec však byla Amy u stromu jako první, protože se Mako při jednom ze skoků zachytil ocáskem za visící lijánu a zůstal chvíli viset. Amy Maka zapikala a vydala se pokračovat v hledání dalších sourozenců. V dáli zpozorovala ocásek vykukující zpoza mohutného kmene. Nedala však najevo, že ví, kdo je jeho majitelka, a raději si nahlas povzdechla: „ Dnes je to tak těžké, ach jo.“ , tak aby to všichni schovaní slyšeli a přestali tolik dávat pozor. Mezitím se však rychlými kroky vracela k pikole, aby mohla vyzrát nad svou sestřičkou. „ Zapikávám Lily!“ Amy zvolala nahlas a Liliin ocásek vykukující za stromem se naštvaně zatřásl. Hra dále pokračovala, až byl Niko posledním, koho šla Amy hledat. Amy už hledala půl hodiny, ale Niko jakoby se do země propadl. Zavolala sourozence na pomoc a znovu prohledali Nikovy oblíbené skrýše.

Nahlédli také pod průzračné křištálové vlny chladné řeky, nikde nic. Potkali lemurka, a tak se ho hned zeptali, jestli neviděl malou opičku jménem Niko. Lemurek zamrkal, přikryl si rukou ústa, zavrtěl hlavou na znamení, že neví a pelášil pryč. Amy přemýšlela co dál a také začínala mít trochu strach. Najednou Mako zpozoroval jakýsi pohyb od řeky. Otočil se a zůstal stát s otevřenou pusou. Pak vzal sestru za ruku, aby se také podívala. Přes řeku se k nim blížil Niko. Stál velkému krokodýlovi hrdě na hřbetě jako kapitán zaoceánské lodi. Všichni byli tak překvapeni, že se nezmohli na slovo. Ani když Niko sestoupil na suchou zem a rozeběhl se ke stromu-pikole. Amy se vzpamatovala a také se rozeběhla, ale už bylo příliš pozdě. Slyšela jen: „Amy, jsi zapikaná“

  • Velikost textu: 120