Zaregistrujte se a za předplatné jen 69 korun měsíčně se dostanete ke všem pohádkám, příběhům a kapitolám románů na pokračování na houseofstories.cz. Budete moci pouštět svým dětem veškeré audiopohádky, když zrovna nebudete mít večer čas jim číst. Dále zde najdete i pohádky napsané a načtené v angličtině, které pomohou vám i dětem se v jazyce lépe orientovat.

Registrovat se

Sultán mého srdce 2

Sultán mého srdce 2

Ženy uvnitř kostela se okamžitě pokřižovaly a začaly lomit rukama. Muži se rozprchli hledat cokoliv, co by mohlo posloužit jako zbraň. Náhle se však mohutná brána otevřela a dovnitř vjeli na koních krvežízniví kočovní Tataři, kteří okolo sebe začali střílet hlava nehlava. Za nimi se v proudech valili pěší, kteří rozsekli mečem ve dví cokoliv, co jim stálo v cestě. Nešetřili ani děti. Alexandra běžela k otci, který vše pozoroval v němé hrůze, ale Leo ji strhl k sobě dolů pod lavici. Pokoušel se ji rychlými gesty přesvědčit, aby ležela na zemi bez hnutí. A doufal, že budou pro Tatary vypadat jako mrtví. Alexandra ležela a přemlouvala své srdce, aby se zklidnilo a neprozradilo ji. Nad nimi zuřil boj vesničanů o přežití a každá tupá rána znamenala jednu prohru. Alexandra v sobě dusila vztek a touhu vstát a aspoň jednoho toho příšerného Tatara skolit k zemi. Jak to, že se jim nikdo neumí postavit. Ochromil ji strach z toho, jak to dopadne. Najednou se vedle ní ozvala dutá rána a ovanula ji známá vůně. Pootevřela oko na malou škvírku a s hrůzou hleděla do prázdného vytřeštěného pohledu své mrtvé matky. Strach o otce ji vzburcoval, že zapomněla na nebezpečí a i přes protesty Lea vystartovala ze svého úkrytu. V momentě, kdy ji někdo chytil za rudý cop a prudce jím trhl zpět, život jejího otce ukončil běsnící Tatar celý od krve kulatou dýkou. Začala bojovat a bránit se, ale nějaké ruce se snažily zkroutit ty její za zády. Křičela, trhala s sebou a očima hledala své sourozence a Lea, který opustil svou skrýš v marném pokusu ji zachránit. Jeden z Tatarů se k ní přiblížil z předu, ale ona začala okolo sebe zuřivě kopat a z úst jí létaly nadávky, za které by jí otec potrestal dvoudenním půstem. Obratně se jejím nohám vyhnul a hrubě ji chytil za tváře, aby si ji mohl prohlédnout. Ten co stál za ní, znovu trhnul dlouhým copem, aby jí zvrátil hlavu dozadu. Ti dva si vyměnili pohled a pak znovu ucítila tlak, který ji táhl ven z kostela. Křičela a hledala okolo sebe něco ostrého, čím by si bez váhání vlasy odřízla. Volala Leovo jméno, ale ve změti rukou a těl ho neviděla.

Když ji vytáhli před kostel, pevně jí svázali ruce a pak si ji jeden z nich přehodil přes rameno, jak pytel s obilím. V této poloze se jí zvedal žaludek a i přesto, že sebou zmítala, aby svému únosci nic neulehčila, každý pohyb bolel a cítila obrovský tlak v hlavě. Nechtěla ani pomyslet na to, jaký osud ji čeká. Donesly se k ní totiž útržky příběhů unesených dívek ze sousedních vesnic a rychlá smrt z nich byla ta lepší možnost. Dívky většinou končily v krčmách, kde sloužily pro potěšení přiopilých hostů, stávaly se z nich služky na hrubou práci, markytánky nebo je prodali na trhu jako otrokyně. Alexandra se rozhodla, že nebude plýtvat svou vnitřní silou a naopak se bude plně soustředit, aby využila první příležitost k útěku. Teď byla obklopená vojáky z každé strany, takže i kdyby se jí podařilo sklouznout únosci ze zad, útěk by se nezdařil. Pokusila se alespoň nadzvednout hlavu, aby se rozhlédla po okolí. Koutkem oka zachytila známou sukni. Snažila se natáhnout krk, ale nepovedlo se jí zahlédnout její majitelku. Pochopila však, že nebyla unesena sama a i přes pláč a nářek, které se nesly krajinou doufala, že se brzy naskytne příležitost k útěku.

SULTÁN MÉHO SRDCE - 3. DÍL ROMÁNU

  • Velikost textu: 120